Gümüş Nasıl Parlatılır?

Gümüş nasıl parlatılır? Evinizi temizlerken ya da düzenleme yaparken bazı eskimiş gümüş ürünlerle karşılaşabilirsiniz. Bu ürünler bir yüzük, bir kolye, çatal bıçak takımları, mücevherat gibi birçok ürün çeşidi olabilmektedir. Gümüş genel görüntüsü olarak güzel olmakla birlikle, temizlenmediği ve bakımı yapılmadığı sürece parlaklığını kaybetmektedir ve kararmaktadır. Gümüş nasıl temizlenir veya gümüş nasıl parlatılır sorusunun yanıtları oldukça fazladır. Temizliği oldukça kolaydır ancak gümüşü temizlerken zarar vermemelisiniz. Bu gibi durumlarda detaylı temizleme yöntemleri bulunmaktadır.

Gümüş Temizleme Ürünleri Hakkında Bilgiler

Gümüşü temizlemek için profesyonel ürünleri tercih etmelisiniz. Marketlerde gümüşe zarar vermeyecek ve gümüşün parlamasını sağlayan temizleme ürünleri bulunmaktadır. Yalnız bu ürünün yanına ek olarak birkaç ek ürün daha almalısınız.

Gümüş nasıl parlatılır?Gümüş parlatma yönteminin ilk kuralı alınacak üründür.Ancak kaliteli pamuk ve gümüş temizleme bezi de kaliteli olmalıdır. Gümüşe zarar vermeyecek kaliteli ürünleri her zaman kullanmalısınız. Bu aldığınız ürüne güvenmiyorsanız küçük bir test yapabilirsiniz. Gümüşün görünmeyen kısmın da ürünü deneyebilirsiniz.

Gümüş Hakkında Temizlik Bilgileri

Doğal ürünler, kimyasal ürünlerden daha iyi bir seçimdir. Gümüş temizliği çok dikkat isteyen bir durumdur. Doğal ürünler oldukça etkilidirler ve gümüşe zarar vermezler. Aynı zamanda da çok pahalı değildirler. Bu ürünleri aldığınız temizleme beziyle kullanabilirsiniz. Ürünleri kullanmadan önce gümüşün bir kısmında test etmelisiniz.

Evinizde bulunan veya alabileceğiniz doğal gümüş temizleme malzemeleri sırasıyla sizlere verilmektedir. Diş macunu gümüş temizliğinde çok etkilidir. Herhangi bir parlatıcı kullanır gibi kullandıktan sonra ılık suyla durulamalısınız. Diş macunu kullandığınızdan emin olmalısınız.

Beyazlatıcı bileşeni bulunan diş macunları gümüşe zarar verebilmektedir. Karbonatı su ile karıştırarak macun haline getirmelisiniz. Daha sonra gümüşün her yerine sürerek biraz bekledikten sonra ılık suyla yıkamalısınız. Karbonat ve suyla tuz karıştırarak gümüşün üzerinde parlatıcı bir etki yaratabilirsiniz. Yapmanız gereken karışımın içinde gümüşlerinizi bekletmektir.

Gümüş Temizliği Hakkında En Etkili Yöntemler

Gümüş temizliğinde çok çeşitli yöntemler olsa da, daha da iyi sonuçlar verebilecek yöntemler bulunmaktadır. Daha önceleri gümüş parlatamadıysanız veya temizlemediyseniz, buradaki teknikleri deneyebilirsiniz. Gümüşü temizlerken gümüş bezini ileriye ve geriye doğru hareketlerle kullanmalısınız. Gümüşü temizledikten sonra, kullandığınız yöntemi kısa ve hızlı hareketlerle gümüşü parlatmak için de kullanmalısınız.

Gümüşü temizlemek için tuz ve karbonat kullanmak istiyorsanız, tencerenin içerisini alüminyum folyo ile kaplamalısınız. Ardından tencereyi suyla doldurun ve tuzla karbonatı tencerenin içine serpiniz. Gümüşlerinizi durulayıp kurulamadan önce, bir gece suda bekletmelisiniz. Gümüşlerinizi kurularken temiz ve yumuşak bir bez kullanmalısınız. Sert bez gümüşün yüzeyini çizecektir.

Gümüş Bakımı Hakkında Öneriler

Gümüş Nasıl Parlatılır? Gümüşleri temizlemek için ayrı ekipmanlara ihtiyaç vardır. Bakımlı ve parlak kalmasını sağlamak ise ayrı bir iştir. Gümüşlerinizi sıklıkla parlatmalısınız. Gümüşler kullanılmadıkları ve ilgilenilmedikleri zaman kararma yapabilmektedirler. Gümüşlerinizin bakımlı ve parlak kalmalarını sağlayabilirsiniz.

Gümüşlerinizi uzun bir süre saklamanız gerekiyorsa, zeytinyağı ile dolu bir kapta saklayabilirsiniz. Böylece yıpranmaları ve aşınmaları engellemiş olursunuz. Gümüşlerinizi yıkarken ve temizlerken dikkat edilmesi geren kurallar bulunmaktadır. Gümüş servis takımlarını ve çatal bıçakları diğer bulaşıklardan ayrı tutmaya özen göstermelisiniz.