Vintage Yüzükler

Vintage yüzükler takı tercihi tüm milletlere özgü vazgeçilmez aksesuarlardandır. Çok eski yıllarda yaşamış olan kavimlerde bile, kadınlar takı kullanmışlar ve tüm vücutlarını gösterişli hale getirmek için ilginç takılardan yararlanmışlardır.

Vintage-Yüzükler

Fildişinden yapılmış kolye takmış Arap kadın resmini hatırlayanlarınız vardır. Farklı obje ve figürlerden değişik takılar yapmış ve takı tutkusundan yine de vazgeçmemişlerdir. Takının, Türk tarihinde padişahlar döneminde dahi var olduğu ve kullanıldığı tarih kitaplarındaki resimlerde yer alır ve resimlerle kanıtlanmıştır.

Takı tutkusu kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de vardır. Erkekler kolye ve yüzüğü güzel taşır ve karakterlerini yansıtacak modelleri tercih ederler. Geçmiş yıllardaki takılar denildiğinde akla ilk olarak vintage yüzükler gelir. Bu yüzüklerde geçmişle ilgili her türlü detay insanın aklına gelecektir.

Eğik ve elips şekli, hayvan figürleri, iki başlı yılan, çiçek desenleri, burçlara özel şekiller ve daha yüzlerce model vintage yüzük her yaştan birey tarafından tercih edilir. Parmakta zarif bir görünüm sağlayan vintage yüzüklerin bayanlara özel modelleri bulunduğu gibi erkeklere özel modelleri de bulunan yüzük çeşitleridir.

Vintage Yüzükler İle Tarzınızı Yansıtın

Zarif bir görünüm ve eskitmenin ambiyansını yaşamak isteyen herkes vintage yüzükler ile çok daha havalı bir görünüme ulaşabilir. Vintage yüzüklerin en önemli özelliği birbirinin aynısı olan yüzüklerin dahi farklı parmaklarda sanki farklı bir modelmişçesine görünür olmasıdır. Bir kişinin parmağında farklı görünen vintage yüzük diğer kişinin parmağında daha farklı ve çarpıcı görünebilir.

Vintage Yüzük Seçimleri

Vintage yüzük tercihlerinde hediyelik olarak seçim yapılmak istenildiğinde her zevke hitap eden tasarımlar tercih edilmelidir. Etnik işlemeli, sepet işlemeli, otantik işlemeli modeller hediyelik olarak çok uygun olurken, yonca, fiyonk ve rodajlıvintage yüzükler güzel bir hediye çeşidi olarak karşımıza çıkmaktadır.

Vintage Yüzüklerin Bakımı

Vintage yüzükler haftalık bakımları düzenli yapıldığında çok daha şık bir görünüme sahip olacaktır. Kararmaya son derece müsait olan bu yüzükler limonlu su ile diş fırçası yardımıyla bir iki dakikada temizlenir. Hem yüzüğün hijyenik olması hem de daha gösterişli olması için bu işlemi uygulamak çok pratik ve kolaydır. Bu işlem yapılırken fazla bastırılmamalı yüzeysel ve hafif hareketler uygulanmalıdır.

Vintage Yüzüklerin Diğer Takılarla Kombin Yapılışı Vintage yüzüklerin diğer takılarla kombininde sade takılar tercih edilmelidir. Eğer kullandığınız vintage yüzükler taşlı veya çiçek desenli ve son derece gösterişliyse bu elinizde yalnızca saat kullanmalısınız.

Ancak yüzüğünüz zarif ve son derece naif bir görünüme sahipse bu vintage yüzüğünüzü gösterişli bileklik veya bileziklerle kombinleyebilirsiniz. Fakat vintagetakıların yanında altın gibi sarı renkte olan takıları tercih etmek hoş bir görüntü oluşturmayacaktır.

Özel ve kendi tarzınıza uygun olan vintage yüzük modellerinin yanında retro bileklik veya zincir tercihi yapabilirsiniz. İş, okul ve özel günlerde tercih edilecek hoş ve uygun fiyatlı vintage yüzükler zarafet ve nostaljik esintileriyle tüm yaş gruplarına naif bir görünüm katıyor.